Aktualności

Czytaj więcej...

spotkanie: OSP Czyżowice godz. 19 dnia 17.04.2024

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Dziś, 6.02.2024 r o godz. 16.00 w Gorzycach obok basenu odbędzie się challange dla Filipka.
Zapraszamy

Zużyte choinki naturalne, bez ozdób można przekazać do Hacjendy w Bluszczowie na karmę dla zwierząt. Sołtys Małgorzata Król

Czytaj więcej...

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 3

Remiza Strażacka, ul. Strażacka 8, 44-352 Czyżowice

Najwięcej głosów w wyborach do sejmu uzyskał Mieczysław Kieca - 142 oraz Teresa Glenc - 160.

Frekwencja wyniosła 76,05%

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Szanowni Mieszkańcy Czyżowic 

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na sołectwo Czyżowice w plebiscycie Dziennika Zachodniego – Mistrzowie Agro 2023 w kategorii Sołectwo Roku. W pierwszej turze w głosowaniu na szczeblu powiatowym zajęliśmy I miejsce, natomiast w drugiej turze głosowania w województwie śląskim zdobyliśmy V miejsce. 

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Sołtys z Czyżowic prosi o pomoc poszkodowanym mieszkańcom z Olzy. Zbiórka rzeczy i artykułów ul. Wiejska 57 - Czyżowice.
Dziękuję i liczę na otwarte serca Sołtys Małgorzata Król

Czytaj więcej...W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w "Rodzinnym sprzątaniu Czyżowic" z okazji Światowego Dnia Ziemi i wyruszyli na ulice naszego sołectwa by pozbierać różnego rodzaju śmieci z poboczy dróg, rowów czy zagajników. Jak co roku zebraliśmy ich duże ilości.

Czytaj więcej...

W trosce o piękno i porządek naszego sołectwa zapraszamy do RODZINNEGO SPRZĄTANIA CZYŻOWIC. Sobota 22 kwietnia, początek akcji o godz. 10.00 przy Ośrodku Kultury - rozdanie worków.

Posprzątajmy miejsca gdzie zalegają śmieci np: 

-okolica grobli na Pędzichu

- ul. Nowa, dojazd do strefy przemysłowej

- trasa ścieżki rowerowej od ul. Rogowskiej do ul. Bełsznickiej

- teren ul. Polnej za cmentarzem do ul. Parkowej

- inne zaśmiecone miejsca i pobocza dróg wam znane

Informację o zebranych śmieciach i pozostawionych workach na koniec akcji przekazujemy do Daniela Kurasza (tel. 600 043 814). Zachęcamy również do robienia zdjęć i filmików z RODZINNEGO SPRZĄTANIA CZYŻOWIC. 

Daniel Kurasz, Radni z Czyżowic, OSP Czyżowice

Czytaj więcej...

 

Szczepienie psów 6. Maj 2023. 

 - Godz. 10.45-11.45: ZSP Czyżowice parking,  

- Godz. 12.00-12.45: ul. Wodzisławska koło salonu kosmetycznego naprzeciwko Mrówki, 

- Godz 13.00-13.45: Dworcowa obok Dworca PKP

- Godz 14.00-15.00: ul Polna 16 - wjazd do posesji

Informujemy, ze Sołectwo Czyżowice zostało zgloszone przez mieszkancow do nagrody w konkursie Sołectwo Roku w ramach akcji Mistrzowie Agro 2023. Glosowanie rozpoczęto! Aktualne wyniki oraz informacje o akcji na https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/mistrzowie-agro-2023%2C1016197/

 Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zbliżającymi się zbiórkami odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz opon informujemy, iż w ramach tych zbiórek odbierane będą odpady typu: meble, rzeźby, rowery, wózki, dywany, opony z samochodów osobowych, elementy z tworzyw sztucznych (zabawki, pojemniki, mausery, wiadra czyste - bez odpadów budowlanych farb itp., meble ogrodowe), odpady elektroniki (wszelkie odpady elektryczne i elektroniczne kompletne - z agregatami, cewkami itd.), akwaria, kable, donice, kołdry, pościel, kartony duże, opakowania ze styropianu (np. po telewizorach).

Odpady budowlane typu okna, drzwi, szyby, elementy wyposażenia łazienek, ondulina, panele podłogowe nie będą odbierane . Odpady budowlano rozbiórkowe można dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Gorzycach przy ul. Bogumińskiej 13, po dokonaniu rezerwacji na stronie https://pszok.gorzyce.pl. Przypominamy, iż do ww. punktu odpady może dostarczyć właściciel/współwłaściciel
nieruchomości bądź osoba przez niego upoważniona.

URZĄD GMINY GORZYCE

Witamy w dziale poswieconym imprezom minionym! Znajdujace sie tutaj fotorelacje dowodza jak wiele dzieje sie w naszym WDK. Na razie obejmuja one okres od stycznia do czerwca 2007 r. ale juz niedlugo zostana uzupelnione o fotorelacja z obozu w Bierach i inne z "Akcji Lato 2007". Zapraszamy!

Czytaj więcej: Relacje z Imprez

W tej kategorii mozna znalezc m.in. informacje dotyczace imprez nadchodzacych - organizowanych nie tylko przez WDK Czyzowice, szerokiej gamy uslug, jakie swiadczy WDK, oraz wiele innych.
Ogloszenia dotyczace imprez minionych znajduja sie w Archiwum, ale opcja ta dostepna jest wylacznie dla zarejestrowanych uzytkownikow!

Czytaj więcej: Ogłoszenia

Wiejski Dom Kultury
ul. Strazacka 8
44-352 Czyzowice
tel.: 45-13-288
CZYNNY:
OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU W GODZ. OD 12ºº DO 20ºº
W PIĄTKI W GODZ. OD 8ºº DO 16ºº

W SOBOTY I NIEDZIELE WG. ZAPOTRZEBOWANIA

Czytaj więcej: Wiadomosci