POLECAMY MŁODYM BEZROBOTNYM!
"Aktywizacja zawodowa MŁODYCH z woj. śląskiego". Jedna z grup powstanie w Rybniku.

"Aktywizacja zawodowa MŁODYCH z woj. śląskiego" to program wsparcia bezpośredniego osób młodych bez pracy, który przyczyni się do ich aktywizacji oraz poprawy sytuacji na rynku pracy. Projekt ma na celu zniwelowanie barier i zaspokojenie potrzeb osób młodych, które uniemożliwiają im podjęcie zatrudnienia na rynku pracy. Uczestnicy zdobędą między innymi nowe kwalifi...kacje, umiejętności i doświadczenie zawodowe, uzyskają wsparcie psychologiczne, społeczne, doradztwo zawodowe oraz zdobędą umiejętności poruszania się po rynku pracy. Projekt będzie realizowany w okresie od lipca 2016 roku do sierpnia 2017 roku. Uczestnicy skorzystają z indywidualnego i grupowego wsparcia szeregu specjalistów i programów w celu wypracowania Indywidualnego Planu Działania, który wskaże potrzeby oraz kierunek rozwoju w Projekcie. Diagnoza wyznaczy każdemu uczestnikowi kierunki działania, oraz wskaże deficyty, które zostaną uzupełnione w trakcie trwania projektu – np. za pomocą szkoleń zawodowych. Uczestnicy po wykonaniu planu zdefiniowanego w IPD odbędą staż zawodowy, który ostatecznie przygotuje ich do podjęcia zatrudnienia i poruszania się po rynku pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

 

Grupa docelowa projektu:
100 osób z województwa śląskiego, w wieku 18 – 29 lat, pozostające bez pracy, nie uczestniczące w kształceniu i szkoleniu, o maksymalnym wykształceniu ponadgimnazjalnym.

Cel projektu:
Ułatwienie i zwiększenie szans na zatrudnienie 100 osób (w tym 25% osób z niepełnosprawnościami) w wieku 18 – 29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu z województwa śląskiego do 31.08.2017r.

Zadania:
1. Wyjazd szkoleniowo - integracyjny
2. Doradztwo zawodowe - społeczne
3. Szkolenia zawodowe 
4. Doradztwo indywidualne
5. Warsztaty wspomagające zatrudnienie
6. Staże zawodowe
7. Wsparcie aktywizacyjne – dodatkowe

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 506 648 745​